Mehmet Özdilek: Böyle oynayarak kaybetmek bizi üzdü

Megakent Belediye Erzurumspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Trabzonspor karşısında iyi oynayarak kaybetmenin kendilerini üzdüğünü söyledi.

Erzurumspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, Trabzonspor’a 1-0 kaybettikleri maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Özdilek, dış sahada 1-0 yenildikleri Trabzonspor maçının ardından tertip ettiği basın buluşmasında, iyi oynayarak kaybetmenin kendilerini üzdüğünü belirterek, “Natürel böyle oynayarak kaybetmek bizi üzdü. Buraya kazançken emelimiz kazanmak, kazanamıyorsak da kaybetmemekti. Maça da çok ofansif kadro ile çıktık. Ulusal maç arasını fiziksel ve stratejisel olarak iyi geçirdiğimizi düşünüyorduk. Stratejisel kavrayışta da bu maç evveli başkalaşıma gitmiş, bunun çalışmasını yapmıştık. Maça gelince her iki ekibin kazanma odaklı olacağı bir yarışmaydı. İlk 15-20 dakika balanslı giden bir reyin vardı. Hiç beklemediğimiz anda bir gol yedik. Çok da makûs bir gol yedik. Ondan sonra 70-75 dakika topa dominant olan, sahada ne yaptığını öğrenen, yan orta, şutu sınayan, pozisyon üreten bir Erzurumspor vardı. Reyin anlamında her şeyi yaptık, yapmadığımız topu içeri atmaktı. Bunu yapamadık. Oyuncuları tebrik ediyorum. Camiaya, kendilerine yakışan reyin kavrayışı ortaya koydular. Karşılığı puan veya başarı olmalıydı. Bunu hak ettiklerini düşünüyorum. Futbol ne kadar iyi oynarsanız neticeye yansıtmanız gereken bir reyin. Kaybettiğimiz için üzgünüz ama reyin gelecek ismine umut verici” dedi.

ALAKALI HABER MAÇ SONUCU | Trabzonspor 1-0 Erzurumspor MAÇ NETİCEYİ | Trabzonspor 1-0 Erzurumspor

“BU YIL VAR’DAN DÖNEN 4-5. GOLÜMÜZ”

Özdilek, VAR’dan dönen pozisyona ait olarak ise, “Hakemlerle alakalı gelgitlerimiz oluyor. Hepsi de genç. Erkan öğretmen de genç hakem. Reyin içerisinde büyük ekibe karşı oynuyoruz. Kazanma odaklı ekiplere karşı oynuyoruz. Bu yıl VAR’dan dönen 4 veya 5’inci golümüz. Bugünkü gol verilir mi verilmez mi kararını ben veremem. Oyuncum gol atma ismine ayağını uzatıyor. Birbirine teması var. Topa rakip değdikten sonra saldırısı var. Saygı dinliyorum. Yapacak bir şey yok ama bunlar hep bize karşı yapılıyor. Bu bizi üzüyor. Hep bunlarla karşılaştığımız için zaman zaman canımız yanıyor. Kazansak da kaybetsek de savaşarak yapmaya çalışıyoruz. Bugün zaman zaman süratimizi hem Trabzonsporlu oyuncular hem de hakem kesti” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir