Hüseyin Üneş: ‘Türk futboluna yazık oluyor’

Trabzonspor’a 1-0 mağlup oldukları maçın ardından açıklamalarda bulunan Erzurumspor Başkanı Hüseyin Üneş, hakem kararlarına tenkit etirken, federasyonun hükmen yenilgi uygulamasına karşı çıkacaklarını söyledi.

Megakent Belediye Erzurumsporun Başkanı Hüseyin Üneş, Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemirin açıklamış olduğu oynanmayacak maçlarda hükmen mağlup sayılacak biçimindeki düşüncenin haksız rekabet olacağını belirterek, “Biz Erzurumspor olarak buna karşıyız. Haksız bir rekabet olacağını düşünüyoruz. Sezon başında böyle bir karar alınmış olsaydı, mevcut konjonktürde bunu takviyelerdik” dedi.

1-0 kaybettikleri Trabzonspor karşılaşmasında hakem kararlarını sevmediğini ve penaltılarının verilmediğini ifade eden Hüseyin Üneş, Öncelikle her iki ekip teknik kurul ve futbolcularını canı gönülden kutluyorum. Bu hava koşullarında sevinç veren bir reyindi. Sahada verilecek en üst seviyede çaba verildi. İzleyenlere gerçekten sevinç veren bir çaba vardı. Özellikle ben özellikle kendi futbolcularımı, teknik kurulumu vermiş oldukları gayretten dolayı tebrik ediyorum. Trabzonsporu da almış olduğu zaferden dolayı kutluyorum. 7 hafta geride kalmıştı buraya geldiğimizde, 8 puan toplamıştık. Gerçekten puan ya da puanlar alıp gitmemiz gerekliydi. Gitmek istiyorduk. Trabzonsporda yeni öğretmeniyle tabi ilk maçında galip dağılmak istiyordu. Dolayısıyla sahada iyi bir çaba vardı. Maçtan evvelde hakemle ilgili düşüncelerimizi sormuşlardı. Yeni bir hakem, galibiyetler diliyoruz. Onun kariyeri içinde çok ehemmiyetli olacak bir yarışma olacağını söylemiş, galibiyet dilemiştik. Kendisine inanıp, güvenmek istediğimiz belirtmiştik. Ne Yazık Ki bugün sahadaki yönetimi ile tekerrürden, özellikle bizim camiamızı ve futbolseverleri üzdü. İlk yarıda çok net bir penaltımız verilmedi. Akabinde çok net bir golümüz verilmedi. Şayet bugünkü gol faulse, Galatasaray maçında İbrahime yapılan neydi? Merak ediyorum dedi.

ALAKALI HABER MAÇ SONUCU | Trabzonspor 1-0 Erzurumspor MAÇ NETİCEYİ | Trabzonspor 1-0 Erzurumspor

‘TÜRK FUTBOLUNA GERÇEKTEN YAZIK OLUYOR’

Megakent Belediye Erzurumspor Başkanı Hüseyin Üneş, Galatasaray’la oynadıkları maçta İbrahim’e yapılan pozisyonun da irdelenmediğini belirtti. Üneş, şunları söyledi:

“Hem hakeme, hem Merkez Hakem Heyeti’na, hem federasyona sormak istiyorum. Arda Kardeşler ve Suat Arslanboğa sormuştu, çok konuşulmuştu. Bugün VARın başındaki dost aradı bir şeyler bulamadı veya buldu. Orta hakemi çağırdı o da baktı, futbolcular yağmurun altında 3-5 dakika bekledi ve faule karar verildi. Neden o zaman Galatasarayla oynamış olduğumuz maçtaki İbrahime yapılmış pozisyon bu kadar irdelenmedi, sorulmadı? Bir penaltı pozisyonu var. Neden aynı maçta, aynı hakem, aynı VAR kurulu bu pozisyonu irdelemedi? Üzülüyoruz, Türk futboluna gerçekten yazık oluyor. Bugün Türk futbolu bir hakem daha kazandı. Erkan öğretmene hayırlı olsun. Kendisine galibiyetler diliyoruz. Allah yolunu sarih etsin. Ama bu koşullarda lig nasıl bitecek öğrenmiyoruz. Üzgünüz, bu gayretimizin karşılığında şöhretsiz puan kayıp edip, buradan gidebilirdik. Ancak bu kararlarla buradan o an kayıp edip gitmek, bizi çok üzdü. Biz gayretimizi önümüzdeki maçlara taşıyacağız. Futbolumuzu geliştirerek, bugün ki gibi seyir zevki yüksek maçlar oynayarak, daha iyi neticeler almaya her şeye karşın çalışacağız.”

ERZURUMSPOR OLARAK BU UYGULAMAYA KARŞI ÇIKACAĞIZ

Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemirin açıklamış olduğu oynanmayacak maçlarda hükmen mağlup sayılacak biçimindeki düşüncenin hakkındaki düşüncelerine yanıt veren Üneş, “Biz Erzurumspor olarak buna karşıyız. Haksız bir rekabet olacağını düşünüyoruz. Sezon başında böyle bir karar alınmış olsaydı, mevcut konjonktürde bunu takviyelerdik. Dördüncü haftada Hatayspor ile oynayacağımız maçta, rakibimizin 16 futbolcusunun Kovid-19 testi pozitif çıkmasıyla beraber maçımız tehir oldu. Hataysporlu futbolcuların bir hayliyi antikor ürettiler. Artık neredeyse sezon sonuna kadar bu hastalıkla karşılaşmayacaklar. Artık haftada 3 maç oynayacağız, şayet böyle 10-15 olay çıkması gidişatında 3-4 hafta oynayamayacak ekipler hükmen mağlup sayılacak. Bir Anadolu ekibi küme düştü demektir. Dolayısıyla biz Erzurumspor olarak bu uygulamaya karşı çıkacağız. Ancak biz karar mercii değiliz. Allahın İzniyle doğru karar çıkar” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir