Ersun Yanal: Takımın heyecanından etkilendim

FT Antalyaspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Aytemiz Alanyaspor maçının ardından pozisyon üstünlüğünün kendilerinde olduğunu korunarak, “Ne yaptığını öğrenen bir ekibe karşı oynadık. 10 birey kalmamızın neticeye tesiri oldu. Bu cins maçlarda girilen net pozisyonları kaçırmamak gerekiyor” dedi.

Süper Lig’in 9. haftasında FT Antalyaspor, sahasında ağırladığı Aytemiz Alanyaspor’a 2-0 yenildi. Maç sonunda gazetecilere açıklamalarda bulunan FT Antalyaspor’un Teknik Direktörü Ersun Yanal, maçın genelinde pozisyon üreten ekibin kendileri olduğunu söyledi.

Yanal, Alanyaspor’un oynadığı oyundan methiye dolu laflarla bahsederek şunları söyledi:

“Alanyaspor ligin en iyi ekiplerinden birisi. 3 yıldır çok hoş işler yaptıklarını öğreniyoruz. Buna karşın maçta pozisyon üstünlüğü bizdeydi. Ne yaptığını öğrenen bir ekibe karşı oynadık. 10 birey kalmamızın neticeye tesiri oldu. Bu cins maçlarda girilen net pozisyonları kaçırmamak gerekiyor. Rakibimiz bütün kadro ile sahada, bizde ise çok yetersiz bulunuyordu. Genç, önü sarih hoş bir kadro oluşturacağımız mevzusunda umutluyum. Ekibimin 1-0’a kadarki oyunundan ve coşkusundan etkilendim. Rakipte uslu ve eforlu oyuncular var.”

Hakemi de kart mevzusunda tenkit eten Yanal, “Hakemin kart mevzusunda haksız davrandığını düşünüyorum. Hakan’ın da ekibi yalnız vazgeçmemesi gerekiyordu” diye konuştu.

ALAKALI HABER MAÇ SONUCU | Antalyaspor 0-2 Alanyaspor MAÇ NETİCEYİ | Antalyaspor 0-2 Alanyaspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir