Abdullah Avcı: Maç kazanmak bize öz güven getirecek

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Megakent Belediye Erzurumspor karşısında aldıkları 1-0’lık skorun geçiş süreci için iyi bir başarı olduğunu söyledi.

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Süper Lig’in 9. haftasında sahalarında 1-0 kazandıkları Megakent Belediye Erzurumspor maçının ardından yaptığı basın buluşmasında, rakip karşısında geçiş süreci için iyi bir başarı aldıklarını belirterek, “İlk yarı ve ikinci yarı farklı reyin formasyonlarında oynadık. İlk yarıda reyin reelinde istediğimiz gibi başladı. Değişik sahada hem oyuna hem topa dominanttık. Sonrasında bulduğumuz gol ve Afobe, Tony ve Ekuban ile kaçırdığımız pozisyonlar var. Oyunu ilk yarı koparabilirdik” dedi.

Rakibin ise duran toptan ilk yarı tesirli olduğunu ifade eden Avcı, “Sayılmayan bir golleri var. Hugo’nun çıkardığı bir pozisyon var. Onun haricinde reyin akışında pozisyon vermedik” diye konuştu.

ALAKALI HABER MAÇ SONUCU | Trabzonspor 1-0 Erzurumspor MAÇ NETİCEYİ | Trabzonspor 1-0 Erzurumspor

Avcı, ikinci yarı hava koşulları, pas ve korunmaya çıkarken kaybettiği topların olduğunu kaydolarak, şunları söyledi:

“Korunmayı yaparken çıkarken kaybettiğimiz toplarda rakamsal olarak üstümüze geldiler. Maçın pozitif, negatif tarafı var. Pozitif tarafı ekip korunmasını daha doğru yaptık, birlikte hareket ettik, merkezi kapadık ama fertsel olarak da bazen yumrukla, kafayla sektirmek rakibe pozisyon vermeyi sağladı. 5 haftadır kazanamayan, her maç gol yiyen ekip, bugün itibariyle gol yemeden buna mukavemet gösterdi, maçı kazandı. Geçiş yarıyılı için iyi bir başarı oldu.”

Çok noksanlarının bulunduğunu belirten Avcı, “Bununla alakalı adım adım çalışacağız. Maç kazanmak azıcık da bize öz güven getirecek. Öz güven getirince çalışmanın karşılığını daha net alacağız diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir