Son dakika | Beşiktaş’ın toplam borcu açıklandı

Beşiktaş Kulübü Divan Heyeti Toplantısı’nda, siyah-beyazlı kulübün toplam borcu söylendi.

Beşiktaş’ın 2020 seneyi ikinci basmakalıp divan heyeti buluşmasında borcunun 3 milyar 301 milyon 792 bin 992 lira olduğu söylendi.

Vodafone Park’ta hakikatleştirilen ve yeni tip koronavirüs salgını şartlarından dolayı internet civarında tertip edilen buluşmanın açılış konuşmasını yapan Divan Heyeti Başkanı Tevfik Yamantürk, kulübün borç gidişatına dikkati sürükleyerek, “Bankalar fahiş maliyetlerle kulübümüzü zorluyor. Sıcak para koyularak bu iş halledilemez. Bu iş alacaklının ‘evet ben bu işi çözüyorum, paramı kurtarmak istiyorum’ demesiyle olur” dedi.

Borçlunun iyi hedefli olması gerektiği gibi alacaklının da aynı biçimde davranması gerektiğini vurgulayan Yamantürk, “Ne Yazık Ki kulübümüz öyle bir gidişattaki ‘ya canını ya mülkünü’ derler ya, bizden hem mülkümüzü hem canımızı istiyorlar. Bunun bir biçimde çözüleceğine inanıyorum. Sorgulama heyetinin raporlarına bakıyorum. İneğin memesinden süt gelmiyor, kan geliyor” ifadelerini kullandı.

Yayıncı kuruluşun pandemiyi gerekçe ederek tasarrufu tek taraflı yaptığını belirten Yamantürk, “O zaman bu uyuşmaları niçin yapıyoruz? Dünyanın hiçbir yerinde yok, PSG’ye yapıyorlar mı? Buna süratle çözüm bulanabilir. Maçları Türkiye Radyo Televizyon Kurumu üzerinden kendimiz yayınlarız. Vefattan öte köy yok. Ben senin paranı da istemiyorum maçları da yayınlatmıyorum. Üyeliği kesmemek için kendilerine göre her türlü önlemi alıyorlar. ‘Verdiğiniz lafları yerine getirin’ dediğimiz zaman pandemiyi gerekçe ediyorlar. Türk sporuna makûsluk yaptıklarını öğrenmelerini istiyorum” diye konuştu.

“Vazgeçmem Seni” kampanyasına da değinen Yamantürk, “Bunun bir biçimde devam ettirilmesinin doğru olacağını düşünüyorum. Transparanlık gerekiyor. İdaremiz saydamlıkla kazançların nereye tüketildiğini göstererek sürecin devam edeceğini düşünüyorum” diyerek laflarını bitirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir