Alexander Sörloth: Türkiye’nin en iyi hücum takımı biziz

Trabzonspor’da sezonu 33 golle bitiren gol cihazı Alexander Sörloth bordo mavili ekiple alakalı ehemmiyetli söylemelere imzalaydı.

Süper Lig’in son gol kralı Alexander Sörloth yeni sezon evveli Trabzonspor’un medya merkezine söylemelerde bulundu. İşte Norveçli golcünün söylemeleri:

“DAHA FAZLA İŞTAHLIYIZ”

Geçtiğimiz sene iyi bir sezon geçirdiklerini ifade eden Sörloth, “İnişler çıkışlar yaşadığımız bir sezon oldu ama Ziraat Türkiye Kupası’nı kazanmamız bizi çok mutlu etti. Reelinde iki gayemiz vardı. Biri Süper Lig’de şampiyon olmak bir değişiği ise Türkiye Kupası’nı kazanmaktı. Bunlardan yalnızca birini asıllaştırabildik ve Türkiye Kupası’nı kaldırdık. Reelinde bu vaziyet yeni sezon için ekibimizi daha da iştahlandırıyor. Sezonun genelinde baktığımızda iyi bir sezon geçirdiğimizi düşünüyorum” dedi.

“GOL KRALI OLMAK EKSTRA GALİBİYET OLDU”

Trabzonspor’un atak istikametinin eforlu olduğuna dikkat sürükleyen Alexander Sörloth, “Trabzonspor’a gelme nedenlerimin başında bir atak ekibi olması geliyordu. Buraya gelmeden evvel ekibimizdeki bu potansiyeli görmüştüm. Oyuncuların niteliği ve bana asist yapacak ekip dostlarımızın olması dikkatime sürüklemişti. Trabzonspor’u seçme nedenlerimden en ehemmiyetlisi de buydu. Bir forvet oyuncusu için çok ehemmiyetli bir mevzu bu. Oynadığınız ekibe uyarlamanızı çoğaldıracak etmenlerin başında geliyor. Ekibimizin en büyük özelliği bir atak ekibi olması. Herkesin bildiği gibi geçtiğimiz sene sarih ara Süper Lig’in en çok gol atan ekibi bizdik. Bir atak oyuncusu olarak aradığınız şeyler bunlardır. Kendim olarak da ekip olarak da zaferli bir sezon geçirdiğimizi düşünüyorum. Gol kraliyeti özgüvenime azıcık daha katkıda bulundu. İstediğim ve olmaya çalıştığım bir yerdi. Natürel ki en büyük gayemiz Süper Lig’de şampiyon olmaktı ama bunu muvaffak olamadık. Gol kralı olmak benim için ekstra bir galibiyet oldu” dedi.

“TRONDSEN’İN MAHARETLERİNİ HERKES GÖRECEK”

Yeni transfer Anders Trondsen hakkında da düşüncelerini söyleyen Sörloth, “Anders Trondsen için burada kendi ülkesinden birinin olması, kendisinden evvel Trabzon’da yaşamış ve Trabzonspor’da bulunmuş birinin olması onun işlerini basitleştirecektir. Bunu muvaffak olabilecek eforda bir ad. Natürel ki hem benim için hem de Anders için bir dostunun Trabzon’da olması çok büyük bir talih. Taraftarlarımız Anders oynamaya başladığında nasıl bir futbol şahsiyeti olduğunu süratlice bilecek. Savunmada çok iyi işler yapabilen bir oyuncu. Özellikle sol ayağını çok iyi kullanabilen bir oyuncu. Onun ismine işleri daha da güçleştirmemek için kendisinden çok bahsetmek istemiyorum ama sahada kendini gösterecektir. Oynadığı zaman hangi nitelikte, hangi özelliklere sahip olduğu tüm taraftarımız görecek” diye konuştu.

“EDDIE NEWTON NE İSTEDİĞİNİ ÖĞRENİYOR”

Teknik Direktör Eddie Newton hakkındaki görüşlerini de belirten Sörloth, “Yeni bir sezona başlıyorum. Genel olarak idmanlara baktığımda seviyenin daha yukarıyada olduğunu görüyorum. Geçtiğimiz sezona göre çok daha yüksek bir seviyede çalışıyoruz. Teknik Direktörümüz Eddie Newton’un özellikle atak anlamında yaptığı idmanlar büyümemizi sağlıyor. Newton’un net fikirleri var. Ne istediğini öğreniyor. Bizler de ne yapmamız gerektiğini öğreniyoruz. Çok iyi bir sezon geçireceğimizi düşünüyorum” dedi.

“TARAFTARLARIMIZ EKİBE ÇOK BAĞLI”

Trabzon’da taraftarların yoğun sevgisiyle karşılaştığını ifade eden golcü oyuncu, “Norveç’e gittiğimde azıcık daha rahat bir etrafla karşılaşıyorum. Genelde ailemle müddet geçiriyorum. Ancak Türkiye’de taraftarlarımızın çok büyük alakası oluyor. Taraftarlarımız Türkiye’nin en iyi taraftarı. Kulübümüze olağanüstü derecede bağlılar. Özellikle Trabzon’da caddeye çıktığımda karşılaştığım insanlar he an sizinle beraber olmak istiyor. Resim sürükletmek, selfie yapmak istiyorlar. Bu da ekibe ne kadar bağlı olduklarını gösteriyor. Trabzon’dayken taraftarların yakından alaka göstermesi bizi çok motive ediyor” dedi.

“HER ZAMAN DAHA İYİSİNE ODAKLANIYORUM”

Gol kraliyeti unvanının kendisi üzerinde baskı oluşturmadığını belirten Sörloth, “Reelinde baskıyı ben kendi üzerimde oluşturuyorum. Her seferinde daha iyi olmaya, her zaman bir evvelki sezondan daha iyisini yapmaya çalışıyorum. Geçtiğimiz sezon bildiğiniz gibi 33 gol attım. Bu sezonda niyetim natürel ki bunun üzerine çıkabilmek. Bu süreçte baskı dışarıdan değil kendimden geliyor. Ben her zaman daha iyisini yapmaya odaklanıyorum” diyerek laflarını noktaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir