Oğuz Tongsir isyan etti ve yardım istedi!

TSYD Başkanı Oğuz Tongsir, sosyal medya hesabından Haliç Üniversitesi’nden gelen 10 şahsiyet güvenlik takımının, corona virüs salgını sebebiyle kapalı olan spor salonunun kapılarını kırarak içeri girdiklerini aksiyomdu ve destek çağrısında bulundu.

TSYD’nin Levent kuruluşlarında kiracı olan Haliç Üniversitesi, Corona sebebiyle kapalı olan kuruluşlara bugün güvenlik vazifelileri ile gelerek kuruluşu kullanmak istedi. Yaşanan hadiseler sonrasında kuruluşların kapıları kırıldığı belirtildi.

TSYD Başkanı Oğuz Tongsir şahsi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla vakaları ayıpladı ve destek çağrısında bulundu. Tongsir, Haliç Üniversitesi’nin 4 aydır kira ödemesini yapmadığını belirtti.

Tongsir yaptığı paylaşımda; “4 aydır TSYD’ye bir kuruş kira ödemeyen Haliç Üniversitesi bu yetmezmiş gibi bugün 10 şahsiyet güvenlik takımıyla Levent kuruluşlarına bir baskın tertip etmiş ve pandemi sebebiyle kapalı olan spor salon kapısının kilitlerini kırmıştır.  Türkiye Spor Yazarları Derneği İstanbul’un göbeğinde dağ yasayı uygulamaya kalkan Haliç Üniversitesi ve adamları karşısında asla suskun kalmayacaktır. Meslektaşlarımızı, azalarımızı ve ülkedeki tüm medyayı misyona davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Haliç Üniversitesi’nden kuruluşlara gelen güvenlik vazifelilerin, kırdıkları spor kapısının önünde nöbet yakalamaya devam ettiği ve TSYD’de bulunanlar tarafından resimlerinin çekilmesinin ardından, bu resimleri tehdit yoluyla sildirdikmek istediği öne sürüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir