Mbaye Diagne: ‘Galatasaray’ın beni satmaya ihtiyacı varsa, hemen kulüp bulurum’

Galatasaray’ın yüksek bonservis kıymeti ödeyerek Kasımpaşa’dan kadrosuna kattığı ve istediği performansı alamadığı içi Belçika’nın Club Brugge kulübüne kiraladığı Senegalli futbolcu Mbaye Diagne, geleceği ile alakalı ehemmiyetli söylemelerde bulundu.

Galatasaray’ın Senegalli yıldızı Mbaye Diagne, The Guardian’dan Paul Doyle’a özel söylemeler yaptı.

“Ben çok açım.” diyerek laflarına başlayan Mbaye Diagne, Dakar’dan verdiği ziyarette, “Club Brugge beni transfer ettiğinde, Şampiyonlar Ligi’nde sana gereksinimimiz var dediler. Hatta, teknik direktör Phillippe Clement, “Seni Şampiyonlar Ligi için transfer ettik. Bizi gruptan çıkar. Sahaya çık ve bu işi yap.” dedi.” ifadelerini kullandı.

Kadro dışı kalmasına neden olan PSG maçındaki penaltı kriziyle alakalı olarak Diagne, “O penaltıyı atmamalıydım. Ancak, o an çok ateşliydim. Penaltıyı ben kazandırmıştım. Ben de kullanıp gol atmaya karar verdim. Adrenalim düzeyim çok yüksekti. Ekibime takviye etmek istiyordum. Sonrasında ekipten ve teknik direktörden özür diledim. Fakat, teknik direktör beni kadro dışı vazgeçti.” dedi.

Diagne, “Her gün Club Brugge idmanlarına çıktım ve elimden geleni aşırısıyla yaptım. Ancak, beni asla maç kadrosuna almadı. Benim yerime aldığı futbolculara da hürmetim var ama benimle aynı seviyede dahi değillerdi. Ben de teknik direktörle görüştüm. Bana, “Burada kararları ben veririm, işveren benim.” dedi. Sonraki görüşme arzlarımı kabul etmedi. Brugge’deki son 3 ayımda bana tek bir kelime dahi etmediler. Bozuk bir ‘Merhaba’dan başka bir şey duyadım. Clement’in beni ilk günden beri istemediğini düşünüyorum. Kulüpteki değişik insanlar beni etkilemişti. Benim penaltıyı kullanmamı ve kaçırmamı fırsat olarak görüp beni kadro dışı vazgeçti.” söylemesini yaptı.

“G.SARAY BENİ İSTİYOR MU, BİLMİYORUM”

Gelecek sezon tasarılarıyla alakalı olarak da konuşan Senegalli, “Galatasaray için oynamaktan dolayı mutlu olurum. Ancak, beni kadroda görmek isteyip istemeyeceklerini bilmiyorum. Henüz Galatasaray’dan kimseyle konuşmadım. Bazı insanlar, Galatasaray’ın çok ücret alan oyuncuları yollaması gerektiğini söylüyor. Kimi kastettiklerini öğrenmiyorum. Galatasaray’ın beni satmaya lüzumu varsa, kendi tarzıma uygun bir kulübü hemen bulurum.” dedi.

İnstagram’da Nottingham Forest paylaşımıyla alakalı suale Diagne, “Onu paylaştım ama Nottm Forest ile alakalı bir şey olduğunu öğrenmiyordum. Netlikle fotoğrafı bir gidişat yoktu. Forest’ı amaçlasaydım söylerdim. Ancak, maksatlı yaptığım bir şey değildi. Forest da benimle konuşmadı. Nottingham Forest beni istiyorsa evvel Galatasaray ile görüşmeli. Şu ana kadar Galatasaray ile görüşüp görüşmediklerini de bilmiyorum.” yanıtını verdi.

Aston Villa’da forma giyen daha önceki ekip dostu Mahmoud Trezeguet ile sohbet ettiklerini belirten Diagne, “Devamlı ve kumpaslı olarak görüşüyoruz. Bana, ‘Mbaye, bir an evvel İngiltere’ye gelmelisin.’ diyor.” diyerek laflarını sürdürdü.

Diagne, “Ben kudretli ve güçlü biriyim. Top gizlerim, topsuz oyunu iyi oynarım, hava toplarında iyiyim ve tuttuğum pozisyonu atarım. Tüm bildiklerim bunlar. Galatasaray’da veya başka bir yerde… Tekerrür oynamaya başladığım zaman arka arkaya goller atacağımı göreceksiniz.” laflarıyla konuşmasını noktaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir