Nisan ayının en çok konuşulan takımı Galatasaray oldu

Nisann ayı süresince en çok konuşulan futbolcular, ekipler, kulüp idareyicileri, teknik direktörler ve hakemler tanımlandı. Ay süresince medyada 41 bin 493 habere mevzu olan Galatasaray, nisan ayının en çok konuşulan ekibi oldu.

Medya Takip Merkezi MTM, Türkiye Spor Yazarları Derneği için hazırladığı Nisan ayı raporuna söyledi. Böylece spor camiasının en çok konuşulan ekipleri ve popüler adları tanımlandı. Ay süresince medyada 41 bin 493 habere mevzu olan Galatasaray, nisan ayının en çok konuşulan ekibi oldu.

Ay süresince medyada 38 bin 823 haberde yer alan Fenerbahçe nisan ayının en çok konuşulan ekipleri listesinde ikinci sırada yerini aldı. Ay süresince 35 bin 972 haberde yer alan Beşiktaş, Nisan aynın en popüler futbol kulüplerinden oldu.

EN POPÜLER FUTBOLCU; FALCAO

Galatasaray’ın Kolombiyalı yıldızı Radamel Falcao, nisan ayında da listenin ilk sırasında yerini aldı. Yıldız Forvet ay süresince medyada 5 bin 581 haberde isminden bahsettirerek ayın en popüler futbolcusu oldu.

Trabzonspor´un futbolcusu Alexander Sörloth ise ay süresince 4 bin 686 haberde yer alarak popüler futbolcular arasında ismini ikinci sıraya yazdırdı.

Ay süresince medyada 3 bin 962 haberde yer alan Burak Yılmaz, ismini listenin üçüncü sırasına yazdırdı.

EN FAZLA KONUŞULAN TEKNİK DİREKTÖR; FATİH TERİM

Geçen ay koronavirüse tutulmasıyla gündeme gelen Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, ay süresince 13 bin 174 haberde yer alarak, nisan ayında da en fazla konuşulan teknik direktör oldu. Terim´i 6 bin 291 haber ile Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın ve 2 bin 667 haber ile galibiyetli çalıştırıcı Ersun Yanal takip etti.

Yaptığı söylemeler ile ay süresince 4 bin 642 haberde kendinden laf ettiren Galatasaray ikinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, nisan ayının en popüler kulüp idareyicisi oldu. Albayrak´ı sırası ile 4 bin 590 haber ile Ahmet Nur Çebi, 4 bin 454 haber ile ise Ali Koç takip etti.

Türk hakem Cüneyt Çakır, nisan ayı süresince 641 haberde yer alarak, hakemler kategorisinde yeniden doruğun sahibi oldu. Çakırın ardından gelen adlar ise 401 haber ile Ali Palabıyık ve 309 haber ile Mete Kalkavan oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir