Son dakika | Fahrettin Koca açıkladı! ‘Liglerin devamı TFF’nin kararı…’

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca TFF Başkanı Nihat Özdemir ile bugün yapılan buluşmanın ardından bir paylaşım yaptı. Koca liglerin devamının federasyonun kendi kararı olacağını iletti.

Corona virüsü pandemisi sebebiyle Süper Lig, TFF 1-2. Lig ve tüm alt liglere ara verilmesinin ardından Türkiye Futbol Federasyonu ve Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca bugün toplandı. Söylenen ‘Futbola Dönüş Teklif Protokolü’nün ardından tüm liglerde dönüş için hazırlık yapan ve tarih tanımlamaya çalışan TFF’de başkan Nihat Özdemir görüşlerini almak üzere Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile buluşma yaptı.

‘FEDERASYONUN KENDİ İSTEMİ’

Tüm kamuoyunun merak ettiği buluşmanın ardından söyleme Fahrettin Koca’dan geldi. Twitter hesabından bir paylaşım yapan Koca, ”TFF Başkanı Sn. Nihat Özdemir’le bugün bir görüşme yaptık. Liglerin devamının federasyonun kendi istemiyle alacağı bir karar olduğunu belirttik. Salgında futbol heyecanını erteleyen ve yaşamda artık oyunun bazı kaidelerinin değiştiğini gören futbolseverlere sevgilerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

TFF İDARE HEYETİ TOPLANIYOR

Bilim Heyeti’nun da görüşünün alındığı buluşma sonrası TFF İdare Heyeti yarın sabah saat 10.00’da bir buluşma reelleştirme kararı aldı. Bu buluşmanın ardından TFF Başkanı Nihat Özemir’in bir söyleme yapacağı ifade edildi.

TFF Başkanı Sn. Nihat Özdemir’le bugün bir görüşme yaptık. Liglerin devamının federasyonun kendi istemiyle alacağı bir karar olduğunu belirttik. Salgında futbol heyecanını erteleyen ve yaşamda artık oyunun bazı kaidelerinin değiştiğini gören futbolseverlere sevgilerimi sunuyorum. pic.twitter.com/IujZibANEY

— Dr. Fahrettin Koca @drfahrettinkoca May 5, 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir