En iyi etki Hüseyin Çimşir’den!

Trabzonspor’da Ünal Karaman’ın ardından teknik direktörlük vazifesine getirilen Hüseyin Çimşir, Süper Lig’de yaşanan teknik adam farklılıkları sonrası 2.60 puan ortalamasıyla ekibine en iyi tesir yapan teknik adam oldu. Çimşir’i Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın takip etti.

Trabzonspor’da Ünal Karaman ile yolların ufalamasının ardından ekibin başına getirilen 40 yaşındaki teknik adam, Süper Lig’in koronavirüs sebebiyle ertelenme süreciyle beraber 90 günlük misyon zamanında bozgun suratı görmeyerek 21 puan elde etti. Süper Lig’de puanını 53’e yükselten Trabzonspor, averajla liderliğini sürdürdü.

İKİNCİ YARI İLK YARIDAN DAHA ÇOK PUAN TOPLADI

Trabzonspor, ligin ikinci yarısının ilk 9 haftalık kısmında ilk yarıya göre daha fazla puan topladı. Ünal Karaman idaresinde ilk 9 haftada 4 zafer, 4 beraberlik, 1 bozgunla 16 puan toplayan bordo-mavililer, Hüseyin Çimşir idaresinde 5 puan daha fazla elde etmeyi muvaffak oldu.

Trabzonspor, teknik direktör Hüseyin Çimşir Süper Lig’de yaşanan teknik adam farklılıkları sonrası ise ekibine en iyi tesiri yapan ad oldu. Giden ve gelen teknik adamların son 5 maçıyla beraber ilk 5 maçına bakılarak yapılan araştırmada bordo-mavili ekip, Ünal Karaman’ın son 5 maçında 2,00 puan ortalaması yakalarken, Hüseyin Çimşir ile ilk 5 yarışmada 2,60 puan ortalaması yaptı. Çimşir, bu alanda ekibine en iyi tesiri yapan teknik adam oldu.

ÇİMŞİR’İ SERGEN YALÇIN’I TAKİP ETTİ

Beşiktaş ise Abdullah Avcı son 5 maçında 1.20 puan ortalaması ile gayret ederken, halefi Sergen Yalçın ise ilk 5 maçında 2,00 puan ortalaması tuttu. Makine Ve Kimya Endüstrisi Kurumu Ankaragücü’nde ise Mustafa Kaplan’ın ilk 5 maçta 0,60 puan ortalaması yakalatırken, halefi Mustafa Reşit Akçay ise ilk 5 maçında 1.40 puan ortalaması tuttu. Denizlispor’da Mehmet Özdilek ilk 5 maçta 0,40 puan ortalaması yakalarken, yerine gelen Bülent Uygun ise misyon aldığı 4 maçta 1,75 puan ortalaması tuttu. Antalyaspor’da Stjepan Tomas ilk 5 maçta vasati 0,40 puan kazandı. Ondan sonra görveve gelen Tamer Tuna ise ilk 5 maçta 1,60 puan ortalaması tuttu. Kasampaşa’da ise Tayfur Havatçu ilk 5 maçta 0,60 puan ortalaması elde ederken Fuat Çapa ise ilk 5 maçta 1.40 puan ortalaması tuttu. Konyaspor’da Aykut Kocaman 1.00 puan ortalaması elde ederken, Bülent Korkmaz ise 1.20 puan ortalaması elde etti. Yeni Malatyaspor’da Kemal Özdeş ilk 5 maçında puan kazanamazken, yerine gelen Hikmet Karaman ise misyon aldığı 3 maçta 0,33 puan ortalaması elde etti. Çaykur Rizespor’da ise İsmail Kartal ilk 5 maçta 0,20 puan ortalaması yakalatırken, vazifeye gelen Ünal Karaman ise ekibin başında çıktığı 3 maçta 0,33 puan ortalaması tuttu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir