Sergen Yalçın: Temiz hava lazım evde yaşamak zor

Beşiktaş Teknik Direktörü corona virüsü salgını sebebiyle konutta geçen günlerini anlattı ve ligin başlangıç tarihi ile alakalı söylemede bulundu. Sergen, ”Dışarıya çıkanlara kızıyoruz ama pak hava da gerekli. Konutta hayat güç” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş’ın teknik direktörü Sergen Yalçın, corona virüsü salgını sebebiyle ara verilen Süper Lig ile alakalı söylemelerde bulundu. A Spor’a bağlanan Yalçın karantina günlerine ait tekliflerde de bulundu. İşte Sergen Yalçın’ın söylemelerinden satır başları:

‘TESTLER OLUMSUZ ÇIKTI’

Oyuncularla alakalı hiçbir bilgim yok. İki gün evvel test yaptırdık, testler olumsuz çıktı. Testlerde problem yok. Oyunculara verdiğimiz program var. Konutta bir şeyler yapıyorlar ama hiçbir zaman idmanı karşılamaz.

‘TELEKONFERANSLA İDMAN MÜBALAĞA’

3-4 hafta bu biçimde devam ederse, oyuncular en az %50 geriye gider. TFF’den fotoğrafı bir söyleme gelmediği sürece idmanları açamıyoruz. Telekonferansla idman mübalağa, o kadara da gerek yok. Bu adamların hepsi profesyonel, ne yapmaları gerektiğini öğreniyorlar. Telekonferansla idman yapmak ve bunu medyaya servis etmek sıhhatli bir iş değil. Biz bunu seçim etmiyoruz. Vallahi oyuncularla alakalı hiçbir bilgim yok şu an.

‘İNSANLARI DA KAVRAMAK GEREKLİ PAK HAVA…’

Bu virüs ne zaman biter, yaşam ne zaman olağana döner öğrenmiyoruz. Biz de konuttan çıkmıyoruz. Devletin ve Sağlık Bakanlığı’nın kaidelerine uyuyoruz. Dışarıya çıkanları uyarıyoruz, kızıyoruz ama insanları da kavramak gerekli. Pak hava da gerekli. Konutta yaşamak da güç. Allahın İzniyle en kısa vakitte vaziyeti atlatırız.

‘MAYISTAN EVVEL GÜÇ’

Artık herkes işin ciddiyetini kavradı, caddeler bomboş. Ne zaman basmakalıp döner öğrenmiyorum ama Mayıs ayından evvel bu işler olağana dönmez diye düşünüyorum.

‘YOLCULUK YAPMAK KASVETE SOKAR’

Ülkesine dönmek isteyen bir oyuncu bize gelmedi. Ülkeleri de aynı biçimde. Bunu kavrattık. Hiçbir yerde sıhhatli etraf yok. Türkiye, değişiklerine göre daha tehlikesiz. Hepsi konutlarında en iyi biçimde yaşıyor. Yolculuk yapmak, geri gelmek oyuncuları kasvete sokar. Beşiktaş Kulübü olarak hiçbir oyuncunun gitmesini istemiyoruz. Burada tutumumuz net.

‘KONUTTA SÜRE GEÇİRMEK GÜÇ’

Konutta aralıksız televizyon izliyorum. Netflix’e sardık, ne olursa izliyoruz. Süre geçirmek çok güç. Aralıksız konuttasın, biz spor da yapmıyoruz. Az yemek yemeye çalışıyoruz ama konutta güç. Bir ay konutta oturursak rahat 5-6 kilo alırız

‘LİGİN BİTMESİ HAZİRAN SONUNU BULUR’

Şu anda rastgele bir şey konuşamıyoruz. Lig ne zaman, nasıl bitecek? Sözleşmeler nasıl bitecek? Yeni sezon ne zaman başlayacak? Lig şayet başlarsa, bitmesi Haziran sonunu bulur. Şu an yalnızca televizyon izliyoruz, arada da telefonla konuşuyoruz. Bu kadar başka bir deyişle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir