Süper Lig’de corona senaryoları… Galatasaray tepkili

Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil, corona virüsü sebebiyle ertelenen Süper Lig için üç değişik senaryo olduğuna söyledi. Galatasaray Kulübü, play-off alternatifine tepki gösterdi.

Tüm dünyayı tesiri altına alan corona virüsü sebebiyle Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun futbol, basketbol ve voleybol federasyonları ile yaptığı buluşma sonrası ligler ertelendi. Erteleme sonrası Süper Lig’in nasıl bitirileceği merak mevzusu olurken, Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil’den mevzu ile alakalı söyleme geldi.

Üç değişik senaryo üzerinde durduklarını belirten Mehmet Sepil “Biri tasarlandığı gibi tamamlamak. İkinci senaryo, liglere başlamanın uzaması… Bu gidişatta süratlendirilmiş bir lig sistemine gidilebilir. Çok çözüm yok… Play-off gibi şampiyonların daha süratli tanımlandığı bir sistem olabilir. Süreç çok uzarsa, ligin bu sıralamayla patent edilmesi mevzubahisi olabilir. Üçüncü senaryo, allahın izniyle hayatayız, iyice bu işlerin gecikmesi vaziyetinde, acaba ligler şu andaki gibi tecil mi edilmeli, bu hiç düşünmek istemediğimiz bir senaryo” söylemesinde bulundu.

Bu söylemenin ardından Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, play-off alternatifinin hiç tartışılmadığını ve haksız bir uygulama olacağını belirtti. Mustafa Cengiz yaptığı söylemede “Saat 1´den, 4´e kadar tartıştık. Tam kulüp başkanları sağ olsunlar bedelli düşüncelerini söyledi. Ama asla gündemimize play-off diye bir şey girmedi. Tartışılan mevzu liglerin başlama tarihiydi” ifadelerini kullandı.

“BUNUN FORMATI YOK”

Kararın hükümet ile beraber alınması gerektiğinin altını çizen Mustafa Cengiz, şunları söyledi:

“Liglerin başlama tarihi ile alakalı iki görüş belirdi. 17 veya 30 Nisan başlangıç… Bildiğiniz gibi ülkede büyük bir risk var.  Biz bunun için bu kararın dahi Türkiye Futbol Federasyonu ile hükümet arasında senkronize alınmasını, bunun için de bir komite kurulmasını önerdik. Bu mevzuda herkesle ittifak ettik. Karar buydu. Yoksa play-off gibi bir şey olmadı. Play-off yaptığınızda 8 ekip mi olacak, 10 ekip mi olacak. Yoksa 18´de 4 maçlık bir şey mi yapacaksınız. Bunun formatı yok. Böyle bir şey yok.”

ALAKALI HABER UEFA`dan kulüplere müjde! Finansal destek gelecek UEFA`dan kulüplere müjde! Finansal dayanak gelecek

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir