Eski milli futbolcu hayatını kaybetti

Türkiye A Ulusal Futbol Ekibi’nın daha önceki futbolcularından Mustafa Yücedağ, Hollanda’da geçirdiği kalp krizi sonrasında 54 yaşında yaşamını kaybetti. Ajax altyapısında yetişen Mustafa Yücedağ, Sarıyer, Galatasaray, Fenerbahçe, De Graafschap ve Gaziantepspor formaları giymişti. Mustafa Yücedağ, Ulusal Ekip formasını ise 9 defa terletmişti. Gaziantep’te 25 Nisan 1966 tarihinde doğan daha önceki ulusal futbolcu Mustafa Yücedağ, bir yarıyıl Galatasaray’ın teknik direktörlüğünü yapan Frank Rijkaard’ın da destekçiliğini üstlenmişti.

Mustafa Yücedağ’ın böldüğü eşi ve çocukları Hollanda’da yaşıyor.

TFF’DEN BAŞSAĞLIĞI İLETİYİ

Türkiye Futbol Federasyonu TFF fotoğrafı internet sitesinden Mustafa Yücedağ’ın yaşamını kaybetmesi sonrasında bir başsağlığı iletiyi yayınladı.

Yayınlanan iletide şu ifadeler kullanıldı:

“A Ulusal Takımız ve Ümit Ulusal Ekibimizin daha önceki oyuncusu Mustafa Yücedağ’ın ölüm ettiğini derin bir yeis ile bilmiş bulunuyoruz.

9 defa A, 1 defa Ümit Ulusal Ekip forması giyen Mustafa Yücedağ, Ajax, PEC Zwolle, Sarıyer, Galatasaray, Fenerbahçe ve Gaziantep kulüplerinde futbol oynadı.

Merhum Mustafa Yücedağ’a Allah’tan rahmet; ailesi, hoşlananları ve futbol camiasına başsağlığı dileriz.

Türkiye Futbol Federasyonu”

“BİZİM GENÇ EKİPTE MUSTAFA VAR”

Futbol dünyası da Mustafa Yücedağ’ın yaşamını kaybetmesi ile alakalı duygularını sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla gösterdi.

İşte o paylaşımlardan kimileri:

Sene 1986. Türkiye Radyo Televizyon Kurumu muhabiri Ajax kampında. Bursaspor ile eşleşen Hollanda takımının öğretmeni Cruyff’a soruyor: Türk futbolu ile alakalı ne öğreniyorsunuz? Cevap: Bizim genç ekipte Mustafa var. Onu öğreniyorum. O genç Mustafa Yücedağ, genç yaşında ölüm etmiş. Allah rahmet eylesin.

— CESUR AYDIN @mmertaydin February 18, 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir