Hande Sarıoğlu kimdir?

Günümüzde televizyon ekranlarında spiker olarak kariyerini sürdüren Hande Sarıoğlu izleyicilerin merak mevzusu oldu. İşte Hande Sarıoğlu hakkında merak edilenler…

HANDE SARIOĞLU KİMDİR?

Hande Sarıoğlu 19 Eylül 1988 senesinde Düzce Akçakoca’da dünyaya geldi. Eğitim yaşamı ve çocukluk seneleri Düzce Akçakoca’da geçti. Ortaokuldan sonra lise eğitimi için İstanbul’a geldi. İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Kısmında eğitim gördü. Üniversite senelerinde okuduğu yarıyıllarda Mimar Sinan Üniversitesi’nde okuyan bir dostunun kısa filminde oyuncu Levent Ülgen ile aynı kısa filmde rol alması ile yaşamı bir anda değişti. 2010 senesinde yarıyılın fenomen olan dizisi Aşk-ı Memnu dizisinde rol almaya başlayan Hande Sarıoğlu bu dizide düğün organizatörü rolü ile hayli alkış topladı. Bu süreçten sonra oyunculuk alanında ilerlemesi beklenirken hoş spiker televizyonculuk kariyerini seçerek işinde doruğa erişti. Bunun dışında Düzce Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde hocalık yapan Hande Sarıoğlu, bir yarıyıl Türkiye Radyo Televizyon Kurumu ekranlarında yayınlanan Ana Ocağı müsabaka programına da katılmıştır.

Kariyerinde, Çarkıfelek, Pasaport, Kaç para kaç, Böyle Çok Daha Hoşsun, Tivibuspor gibi programlarla ismini duyuran Hande Sarıoğlu 2019 senesinde Habertürk TV ekranlarına transfer oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir