‘Aşılamayacak engel yoktur’

LAFÇI / İSTANBUL Hançerli, İstanbul Megakent Belediyesi’nin Türkiye, Avrupa ve Dünya şampiyonlukları yaşamış manili yüzücüleriyle beraber İstanbul Üniversitesi Avcılar Spor Kompleksi’nde bulunan yüzme havuzunda surattı. Beytullah Eroğlu, Koral Berkin Kutlu, Nil Şahin, Nevval Beren Mutlu, Mustafa Şar, Yusuf Oğur gibi şampiyon adlarla beraber yüzen Turan Hançerli’nin performansı alkış topladı. Hançerli, “Türkiye’nin ilk manili belediye başkanıyım. Aşılamayacak mani yoktur” diye konuştu.

3 Aralık Dünya Manililer Günü’nde Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli, şampiyon yüzücüler ile yarıştı. Avcılar Spor Kompleksi’nde hakikatleşen müsabakada, Hançerli mizahlı bir dille, “Niyetimiz Manş Denizi. Birinciliği kaptırmadım, tabi sondan birinci oldum” dedi.

Hançerli, şampiyon sporcularla yarışıp yarışı bitirmenin dahi kendisi için hoş bir duygu olduğunu ifade ederek, İstanbul Boğazı’nı da geçme maksadı olduğunu söyledi. Hançerli, 3 Aralık Dünya Manililer Günü ile alakalı, fırsat verildiğinde aşılamayacak mani olmadığını belirterek, “3 Aralık farkındalık günü. Manililerin denk hak ve denk hayat hakkını anımsattığımız ve hakikat maninin manili fertlerde olmadığını, bu fertlerin önüne çıkan manilerde olduğunu gösteren çok hoş bir yarış oldu. Dostlarımızın her biri Dünya, Avrupa, Türkiye şampiyonu ve mucizevi de süratli yüzüyorlar. Fırsat verildiğinde aşılamayacak mani yok” dedi.

“365 GÜN YANINIZDAYIZ”

Hançerli, “Ben belediye başkanı oldum. Türkiye’de ilk manili belediye başkanıyım. Tabi ilkleri yapan suratlarca, binlerce insan var. Dün bir manili mühendis dostumuzla buluştuk. Adana’dan dünyanın tam kentlerine hizmet sunan bir manili dostumuz. Maniler mani değil, yeter ki hak ve imkânlarda denk davranılsın, önlerine mani çıkarılmasın. Tüm manili arkadaşlarımla beraber denk, adaletli bir Avcılar, adaletli bir İstanbul ve dünya tutkumuzu, hayalimizi geliştiriyoruz. Asla umutsuzluğa, yılgınlığa ve tasaları aşamayacaklarına ait endişeye kapılmasınlar. Bizler yaptık, sizler de yapabilirsiniz. Evet, güç ama azıcık daha fazla çalışınca, azıcık daha fazla mücadele edince oluyor. Biz de sizlerin yanındayız. Yalnızca 3 Aralık’ta değil, 365 gün yanınızdayız” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir