Uğur Kobaş’tan Olimpiyat kotası

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda ilk kere yer alacak karate dalında sporcuların kota çabası sürerken, Dünya Karate Federasyonu WKF vazife yapacak hakemleri söyledi. Dünya, Avrupa ve Türkiye Merkez Hakem Heyeti Azası Uğur Kobaş, söylenen listede Japonya’da vazife yapacak 15 hakem arasında yer aldı. 199 azası bulunan Dünya Karate Federasyonu, biri şef hakem olmak üzere söylediği 15 şahsiyet listede, Türk hakem Uğur Kobaş’a da yer verdi. Lisanslı 684 hakem arasından seçilen Uğur Kobaş, bu karar ile dünya kokartı bulunan 18 hakeme sahip Türkiye’nin, Olimpiyat Oyunları’nda vazife yapacak ilk karate hakemi olacak.

KOBAŞ: “BU YALNIZCA BENİM BAŞARIM DEĞİL”

Beynelmilel arenada Türkiye’yi galibiyetle temsil eden WKF, EKF ve Toplu Konut Fonu Merkez Hakem Heyeti Azası Uğur Kobaş, Tokyo 2020’de yer alacak olmasının söylenmesinin ardından çok mutlu olduğunu söyledi. Karatenin ilk kere yer alacağı Tokyo 2020’de Türkiye’yi temsil edecek adlardan biri olmasının şerefini yaşadığını belirten Kobaş, “Karatenin Olimpiyat Oyunları programına girmesinin ardından sıklaşan beynelmilel takvim sebebiyle son birkaç yıldır aralıksız seyahat halindeyiz. Ehemmiyet derecesi yüksek tüm organizasyonlarda vazife alarak ülkemizi en iyi biçimde temsil etmeye çalışıyorum. Bu yoğunluk içerisinde almış olduğum bu haberden dolayı mutluluğu ve iftiharı aynı anda yaşadım. Bir sporcu için olimpiyat ne anlam ifade ediyorsa, biz hakemler de için aynı anlamı taşıyor” dedi.

“YARDIM OLAN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM”

Bunun bir rastla olmadığına dikkat sürükleyen Uğur Kobaş, “Tokyo 2020’de vazife almak için büyük fedakarlıklar yaptım, yapmaya da devam ediyorum ama bu yalnızca benim başarım değil. Bakanlığımızın ve Spor Genel Müdürlüğü’nün sunmuş olduğu ihtimalleri en iyi biçimde değerlendiren ve bizleri her alanda destekleyen Federasyon Başkanımız Esat Delihasan ve Türk karate camiasının da zaferidir. Önümüzde takribî sekiz aylık bir süreç var ve iyi biçimde değerlendirerek Tokyo 2020’ye her anlamda hazır gitmek istiyorum. Bu süreçte dayanaklarını esirgemeyen herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

ESAT DELİHASAN: İFTİHAR DUYDUK”

Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, yaptığı söylemede, karardan dolayı iftihar dinlediklerini söyledi. Türk karatesinin beynelmilel platformda her alanda temsilinin ehemmiyetli olduğunu belirten Başkan Esat Delihasan, “Sporcularımızın kota turnuvalarına katılım gösterdiği bu süreçte, Uğur Kobaş’ın Tokyo 2020’de yer alacak olmasının söylenmesinden dolayı iftihar duyduk. İnanıyorum ki bugüne kadar galibiyetle sürdürdüğü vazifesini, Japonya’da en iyi biçimde sergileyerek ülkemizi temsil edecektir. Bu karar aynı zamanda Türk karate hakemliğinin geldiği seviyeyi de göstermektedir. Her alanda zafer niyetiyle hakemlerimizi desteklemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir