Hagi’den Sumudica’ya telefon: Orada ne işin var?

Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Mehmet Büyükekşi ile Teknik Direktör Marius Sumudica mahallî ve milli basın üyeleriyle bira araya gelerek bir basın buluşması tertip etti. Buluşmada Gaziantep FK’nın son gidişatı ile gündeme ait değerlendirmeler yapıldı. Söylemelerde bulunan Teknik Direktör Marius Sumudica, ulusal ekibe gitmeyeceğini söyledi. Sumudica, Galatasaray’ın efsane futbolcusu Hagi’nin de kendisini arayarak Romanya’ya dönmesini istediğini aktardı.

“Hagi beni arayarak orada ne işin var dedi”

Özellikle mahallî basın tarafından bazı mevzularda çok tenkit etildiğini ve bunun Romanya medyayı tarafından da takip edildiğini aktaran Sumudica, bu sebeple Hagi’nin kendisini aradığını belirterek, “Hagi, beni arayıp ‘Bu kadar tenkit alıyorsun senin orada, ufak bir yerde ne işin var? Buraya dönmen gerekiyor’ dedi. Ama ben kendisine burayı beğendiğimi, buranın benim ikinci konutum olduğunu söyledim. Burada başkan ve taraftarlar ekibin artta duruyor. Zafer istiyor. Ben burada kalacağım” ifadelerini kullandı.

“Ulusal ekibe gitmiyorum”

Marius Sumudica, “Romanya ulusal ekibi için üç öğretmenin adı geçiyor. Bunlardan biri de benim ama ben bir yere gitmeyeceğim. Ben burada mutluyum. Ben burada kulübe ve taraftarlara bir söz verdim. Lafımın artta durmayı hoşlanan birisiyim. Körfez ülkelerinden de öneriler vardı ama buradaki projemiz bitmeden bir yere gitmeyeceğim. Ben burada mutluyum ve idare istemedikçe hiçbir yere gitmeyeceğim” diye konuştu.

28 Ekim 2019 Gaziantep FK, Sumudica ile nikah tazeledi Süper Lig takımlarından Gaziantep Futbol Kulübü, Teknik Direktör Marius Sumudica ile kontratını 2021 senesine kadar uzattı. Alakalı Haberi Oku

“Lige alışmamız zaman aldı”

Ekibin son gidişatı hakkında da bilgi veren Sumudica, tamamen yeni bir ekip olduklarını ve uyarlama süreci yaşadıklarını aktararak, “Sezon başında ekibin hemen hepsi aramıza yeni katıldı. Yeni bir ekiptik ve lige alışmamız azıcık zaman aldı. Futbolcularım bir uyarlama süreci yaşadı. Şu an 15 puanımıza var ve bundan sonra şimdiye kadar oynadığımız maçlardan daha basit maçlarımız var. Ligin ilk yarısı için 20-21 puan lafı vermiştik. Zira takımımı seviyesini öğreniyordum ama bu süreçte çok fazla oyuncu kaybettik. Alt ligden yeni çıkmamıza karşın iyi gayret ettik ve sakatlık suratından çok fazla oyuncu kaybettik ama ilk yarı sonunda gayemizi yakalatacağımızı düşünüyorum” söylemesini yaptı.

“Konya, Kasımpaşa, Rize ve Antalya’dan daha iyiyiz”

Ligdeki ilk sezonları olmasına karşın ligde senelerdir yer alan ekiplerden daha iyi bir performans gösterdiklerini de vurgulayan Sumudica, “Ligde ilk sezonumuzu oynuyoruz. Bu ligde uzun zamandır yer alan Konyaspor, Kasımpaşa, Rize ve Antalyaspor gibi ekiplerden daha iyi bir performans gösteriyoruz. Bu ekiplerden uzun zamandır birlikte oynayan kadro yapılarına sahip Rize gibi bir ekibi dış sahada yendik. Sezon sona erdiğinde bir bakın kaç ekip Rize’yi dış sahada yenebilecek. Bizimle birlikte lige çıkan hatta dolaysız olarak lige çıkan Denizlispor ve Gençlerbirliği sıralamada bizim altımızda” biçiminde konuştu.

“Ön libero ve 10 numara gereksinimimiz var”

Çok fazla sakatlık meseleyi yaşadıklarını ve transfere gereksinim dinlediklerini de söyleyen Sumudica, “Şu an ekipte çok fazla beceriksizimiz var. Özellikle ön libero ve ekibe liderlik yapabilecek bir 10 numara gereksinimimiz var. Zira topu yakalayacak, dostlarını yönlendirecek lider bir oyuncuya gereksinimimiz var. Başka Bir Deyişle bunları söylerken başkanı baskı altına alma, kulübün parasını har vurup harman savurma gayesinde değilim. Transfere gereksinimimiz var. Özellikle gereksinimimiz de var. Ligi oynayabilecek nitelikli oyunculara gereksinimimiz var. Ekibimizde bazı oyuncularımıza da transfer önerileri var. Özellikle Alin Tosca’ya İspanya’dan bir buçuk milyon euroluk öneri var” diye konuştu.

Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Mehmet Büyükekşi ise amaçlarının ligi ilk 10 sırada bitirmek olduğunu vurguladı. Büyükekşi, maksatları yönünde hareket ettiklerini ve bu sebeple 10’dan fazla ekibin öğretmeni ile yollarını ayırdığı bir yarıyılda kendilerinin Sumudica’nın kontratını uzattığını vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir