‘Oyunu buraya kadar getirip…’

Çaykur Rizespor, Süper Lig’in 12. haftasında dış sahada karşılaştığı Denizlispor’a 2-0’lık skorla mağlup oldu. Karşılaşma sonrası basın buluşmasında söylemelerde Çaykur Rizespor Teknik Direktörü İsmail Kartal, karşılaşmadan en az 1 puan almayı kastettikleri ancak duran toptan yedikleri golle mağlup olduklarını andırdırarak, “Her iki ekipte ilk devre balanslı başladı oyuna. Rakibe ilk devre neredeyse pozisyon vermemiştik. Vermedik gibiydi, bizim birkaç tane pozisyonlarımız vardı. İkinci yarı da ortada giden bir maç, birkaç tane bizim final paslarında ve saldırı sonlandırmada kasvetler oldu. Azıcıkçık daha orada üretken ve dikkatli olabilseydik bir gol atıp öne geçebilirdik. Şayet bir gol atıp öne geçebilseydik bugün burada 3 puan alabilirdik, bunları yapamadığımız için de rakip ekip taraftarı ile oyunun son kısmında azıcık üzerimize geldiler.

Çift santrfora döndüler, biz de buna bir hücum yaparak bir stoper daha aldık. Yan toplarda çok uzun adamları vardı biz de tesirli olmak istedik ama 4 dakika kala duran toptan ne yazık ki bir gol yedik. Oyunu buraya kadar getirip artık 4 dakika kala kolay bir gol yiyerek mağlup olmamamız gerekmiyordu, buradan biz en az 1 puan almayı amaçlıyorduk. Bunu muvaffak olamadık, neticede kaybettik üzgünüz. Ama bugün ki maçın sebeplerini, hafta içi oyuncularımızla yapacağımız buluşmalarla, neden böyle olduğunu, bu tip yanılgıların olmaması için konuşarak, çalışarak bunları gidereceğimizi düşünüyorum” biçiminde konuştu.

‘Gerekçeler üreten bir insan değilim’

Aleyhlerine verilen penaltıyı da değerlendiren Kartal, kendileri lehine olan penaltının verilmemesi mevzusunda maçın hakemine tepki göstererek şunları söyledi:

“Bizim lehimize verilen penaltı VAR’a gidilip iptal ediliyor, bizim aleyhimize verilen penaltı verilmediği halde VAR’a gidilip penaltı veriliyor. Benim takviyecilerimin söylediği ‘Bizimki penaltı, bize verilen de penaltı değil’ zira ikinci penaltıda el yerde kaideye göre, bizim atacağımız penaltı iptal edilen, kol sarih, son anda bir temas var, bu iptal ediliyor. Bunlara sığınmayacağız, bunları ben gündeme getirerek mazeretlere üreten bir insan değilim, takdiri kamuoyuna vazgeçiyorum, neticede biz bugün kaybettik, rakip ekibe bundan sonra ki maçlarında galibiyetler dileriz, biz dört dakika kala bu kadar duran toptan kolay gol yiyerek maçı kaybetmememiz gerekiyordu, bizim buralara bakmamız gerekli.” 23 Kasım 2019 MAÇ NETİCEYİ | Denizlispor 2-0 Çaykur Rizespor Bu sezon iç sahada yalnızca Galatasaray`ı yenerek puan alabilen Denizlispor, sahasındaki 4 maçlık bozgun serisini Çaykur Rizespor`u 2-0 mağlup ederek sonlandırdı. Alakalı Haberi Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir