İsmail Diamonde: Hedefimiz ligde kalmak

Çaykur Rizesporlu İsmail Diamonde, Mehmet Cengiz Kuruluşlarında gazetecilere yaptığı söylemede, ligde son hafta aldıkları 1-0’lık Antalyaspor zaferiyle ulusal araya moralli girdiklerini, uzun zaman 10 şahıs oynadıkları maçta iyi bir kişilik ortaya koyduklarını belirtti.

Ulusal ara sonrası Yukatel Denizlispor ile dış sahada karşılaşacaklarını andırdıran Fildişi Sahilli oyuncu, “Ligde kalma yarışında dolaysız rakibimiz. Bizim için çok güç bir maç olacak. Hazırlanmak için zamanımız, kendimizi derleme bahtımız var. Denizli dış sahasına puan veya puanlar için gideceğiz. Maksadımız en azından puanla dönmeyi muvaffak olmak” dedi.

27 yaşındaki deneyimli oyuncu, ekipteki geçim sürecinin ehemmiyetine vurgu yaparak, laflarını şöyle sürdürdü:

“Benim için de geçim süreci azıcık zaman aldı. Kente geçim sağlamakta zorlandım. Ardından benim karakterime uygun uysal bir kent olması sebebiyle alışmaya başladım. Her geçen gün daha çok alışıyorum ve ekip için hazır vaziyette olmak istiyorum. Ekibe bereketim olsun istiyorum. Gittiğim her ekipte bu süreçlerden geçtim. Çok çalışarak bunun üstesinden gelmeye çalıştım. Her geçen gün daha iyi oluyorum.”

Süper Lig’in çekişmeli geçtiğine işaret eden Diamonde, “Ekip olarak ilk maksadımız ligde kalıcı olmak. İlerleyen haftalarda aldığımız neticelere göre değişik şeyler görüşebiliriz ama ilk evvel buna odaklanmış gidişattayız. Alınan zaferler veya puanlar sonrası çok fazla havaya girmememiz, işimize odaklanmamız gerekiyor” biçiminde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir