Barcelona’nın Arjantinli yıldızı Lionel Messi 6. kere prestijli mükâfatın sahibi oldu.

 32 yaşındaki Messi, 2015’ten sonra ilk kere mükâfata layık görülürken kendisiyle beraber 5 kere kazanan Cristiano Ronaldo’yu da sollamış oldu.

  Messi 2009, 2010, 2011, 2012, 2015 senelerinden sonra 2019’da da büyük mükâfatın sahibi oldu.

Mükâfatü geçtiğimiz yıl kazanan Real Madrid’in yıldız orta sahası Luka Modric bu sene son 30 ad arasına kalmayı muvaffak olamamıştı. Messi daha evvel 2009, 2010, 2011, 2012, 2015 senelerinde Ballon d’Or mükâfatını kucakladı. Geçen sene ise ilk 3’e dahi giremedi.

Artık Juventus forması giyen Ronaldo ise 2008, 2013, 2014, 2016, 2017 senelerinde Ballon d’Or kazandı. Merasimden evvel medyaya sızan listede ilk 3’e giremeyen ve ancak 4. sırada gözüken Portekizli yıldız merasime katılmadı. Ronaldo son 8 yıldır hep ilk 2 ad arasında yer almıştı. Yıldız golcü bu sene Virgil van Dijk’in ardından 3. sırada kaldı.

Bu sene 2. sırada kalan Virgil Van Dijk merasimde yaptığı söylemede, “Messi olağandışı bir oyuncu, şahane, olağanüstü. 6. kere kazanıyor. Çok yakındım. Fakat, benden azıcık daha iyiydi. Geçen sezon muvaffak olduklarımla iftihar dinliyorum. Umarım, bunu yine yapabilirim ama güç olacak” ifadelerini kullandı.

BAYANLARDA SENENİN EN İYİSİ MEGAN RAPİNOE | Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Ekibi ile 2019’da Dünya Kupası şampiyonluğu yaşayan Megan Rapinoe senenin en iyi bayan futbolcusu seçildi ve bayanlarda Ballon d’Or mükâfatının sahibi oldu.

İLK 10’DA ŞU ADLAR YARIŞTI: Alisson Becker, Bernardo Silva, Cristiano Ronaldo, Kylian Mbappe, Lionel Messi, Mohamed Salah, Riyad Mahrez, Robert Lewandowski, Sadio Mane, Virgil van Dijk Abecesel sıralama

Her sene dünyanın en iyi erkek ve bayan futbolcularının seçildiği Ballon d’Or mükâfat merasiminin evvelinde, Barcelona’nın Arjantinli yıldızı Lionel Messi’nin bir kere daha kazanacağı iddiası medyaya sızdı. France Football’un internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından takip edilen Ballon d’Or 2019 merasiminde, en iyi erkek futbolcu mükâfatına dair bir puan listesi sosyal medyaya düştü. Listeye göre mükâfatı Messi 446 puanla kazanacak, Liverpool forması giyen Hollandalı korunmacı Virgil van Dijk ondan 64 puan daha az toplayarak ikinci gelecekti.

2019 Ballon d’Or mükâfatlarında senenin genç oyuncusuna verilen Kopa Trophy, Hollandalı stoper Matthijs de Ligt’in oldu.

 Merasime, Juventus’un yeni transferi Mathijs De Light ve kız dostu Annekee Molenaar damga vurdu.

 20 yaşında Ajax’ın kaptanı olan ve Juventus’a 85,5 milyon Euro’ya transfer olan Hollandalı futbolcu, kendisiyle aynı yaştaki sevgilisiyle gösteriş saçtı.

Senenin en iyi kalecisine verilen Trophy Yashin mükâfatı, Liverpool’un kalecisi Alisson’un oldu.

Son aktüelleme 10:03 | 3 Aralık 2019
Facebook

ballon d’or cristiano ronaldo Lionel Messi mükâfat merasimi

* display: flex; flex-wrap: wrap; justify-content: space-between; .nativo > div > * flex: 1; margin: 0 5px; @media screen and max-width: 576px .nativo]]>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir